mirë se erdhe tek ne

NE OFROJMË PRODUKTET ME CILËSISË MË TË MIRË

Chengdu Zhengxi Hidraulike Equipment Manufacturing Co., Ltd është një nga10 prodhuesit dhe eksportuesit kryesorë të presave hidraulike në Kinë.Ajo u themelua për t'i ofruar makina Sichuan Chemical Works Group Ltd (SCWG) në vitin 1956. Në vitin 2009, ajo u privatizua dhe mori emrin e ri Zhengxi.
Ne fokusohemi në kërkimin, zhvillimin, prodhimin dhe shitjet e makinerive të shtypjes hidraulike.Shtypja jonë hidraulike për shitje është e specializuar në ofrimin e zgjidhjeve të personalizuara në materiale të përbëra, vizatime të thella, formim pluhuri dhe fusha falsifikuese.

produkte të nxehta

Presioni Hidraulik i Formimit të Kompoziteve

Këto presa përdoren kryesisht për proceset e formimit të produkteve SMC, DMC, GMT dhe LFT-D, të cilat përdoren në industrinë e automobilave me peshë të lehtë, ndërtimin dhe ndërtimin, hapësirën ajrore, trafikun hekurudhor, industrinë elektrike të tensionit të ulët.

MËSOJMË
MË SHUMË+

Shtypja hidraulike e stampimit të metaleve/vizatimit të thellë

Deep Drawing Hydraulic Press aplikohet në vizatimin e thellë, stampimin, shpimin e fletëve metalike për industrinë e automobilave, enëve të kuzhinës dhe shtëpiake.

MËSOJMË
MË SHUMË+

Derdhur metalurgjik pluhur Hidraulik Press

Përdoret kryesisht për shtypjen e metalurgjisë së pluhurit, qeramikës elektronike, pluhurit të tokës së rrallë, karbitit të silikonit, materialeve magnetike të ferritit dhe grafit dhe produkteve të tjera, dhe mund të përdoret gjerësisht në automobila, hapësirë ​​ajrore, anije, hekurudha me shpejtësi të lartë, vegla makinerish, pajisje shtëpiake, energji elektrike pajisje gjenerimi dhe industri të tjera.

MËSOJMË
MË SHUMË+
  • Pse të përdorni një shtypje hidraulike me katër kolona për të formuar produkte me fibra karboni?

    Produktet e fibrave të karbonit tani përdoren gjerësisht në hapësirën ajrore, pajisjet sportive, prodhimin e automobilave, pajisjet mjekësore dhe fusha të tjera.Ky produkt ka avantazhet e aplikimit të forcës së lartë, ngurtësisë së lartë, rezistencës së lartë ndaj thyerjes, rezistencës ndaj korrozionit dhe dizajnueshmërisë së fortë.Katër-...

  • Formëzimi Falas dhe Formëzimi Falas: Dallimet dhe Aplikimet

    Farkëtaria është një metodë e lashtë dhe e rëndësishme e përpunimit të metaleve që daton në vitin 2000 para Krishtit.Funksionon duke ngrohur një bosh metalik në një temperaturë të caktuar dhe më pas duke përdorur presion për t'i dhënë formën e dëshiruar.Është një metodë e zakonshme për prodhimin e pjesëve me qëndrueshmëri të lartë dhe qëndrueshmëri të lartë.Në për...